Podgoričani sve dalje od nokaut faze Evrokupa: Budućnost se raspala u posljenjoj četvrtini i prokockala dvocifren plus

Podgorička Budućnost poražena je od ekipe Univerzitatee iz Kluža u okviru 13. kola Evrokupa na domaćem terenu, čime je dodatno umanjila šanse da se nađe u osmini finala ovog takmičenja - 77:79.

Prosto je nevjerovatno da su Podgoričani izgubili ovaj meč, jer su vodili više od 35 minuta, a na poluvremenu su imali čak +14. Ipak, presudila je vrlo loša završna dionica.

Nju je Univerzitatea dobila sa 29.16, odnosno sa 13 razlike, čime je napravila ogroman preokret i samim tim skoro osigurala sebi mjesto u osmini finala, jer je sada na skoru 9-4.

Podgoričani su sada na skoru 5-8, a sigurno će biti na pobjedu od zone plej-ofa, jer se međusobno sastaju Trento i Lijetkabelis, a jedan od ta dva tima će ostvariti šestu pobjedu.

Budućnost je predvodio Brendon Pol sa 13 poena koliko je ostvario Petar Popović, dok je Kenan Kamenjaš ubacio 12 poena, a Andrija Slavković 11. Za goste se istakao Nil Ričard Patrik sa 16 poena, dok je Andrija Stipanović imao identičan učinak, prenosi Telegraf.