BELGIJA U OSMINI FINALA Danci više ne zavise od sebe (VIDEO)

Reprezentacija Belgije se pridružila Italiji kao putnik u osminu finala Evropskog prvenstva.

Belgijanci su poslije preokreta u 2. kolu grupe B savladali Dansku u Kopenhagenu sa 2:1, te sada imaju maksimalnih šest bodova.

Poveli su domaćini na Parken stadionu već u drugom minutu, a Jusuf Paulsen je odličnim udarcem pogodio donji lijevi ugao protivničkog gola.

Mikel Damsgard je u 35. minutu prošao kroz odbranu Belgijanaca, na lažnjak ke nasjeo i golman Tibo Kurtoa, ali udarac nije bio precizan.

Belgijanci gotovo da ništa nisu pokazali u prvih 45 minuta što je bio signal selektoru Robertu Marzinezu da u nastavku na teren pošalje Kevina de Brujnea.

I upravo je on najzaslužniji za izjednačenje, sjajno je promiješao odbranu rivala i asistirao za Torgena Azara koji nije imao većih problema da sa ivice peterca smjesti loptu u mrežu.

A onda je fudbaler Mančester Sitija pokazao zašto je među najboljima na svijetu: u 71. kinutu je poslije sjajne akcije iz prve sa ivice šesnaesterca topovski poslao loptu u donji desni ugao nemoćnog Kaspera Šmajhela.

Najveću priliku za izjednačenje imao je Martin Brajtvajt u 87. minutu, šutirao je glavom, a lopta je zakačila prečku i završila u gol autu.

U 90. minutu je i Matijas Jensen pokušao, ali je lopta otišla van okvira gola.

Dancima je za prolaz u nokaut fazu potrebna pobjeda nad Rusijom u posljednjem kolu od najmanje 2:0 protiv Rusije uz uslov da Belgija savlada Finsku.

U igri Danaca se itekako osjeća nedostatak Kristijana Eriksena koji je imao srčani udar na meču protiv Finske.