BIJEG IZ OPASNE ZONE Borac lako izašao na kraj sa Gradačcem (FOTO)

Rukometaši Borca bez većih problema savladali su Gradačac sa 25:17 u 24. kolu Premijer lige sa i napravili korak ka sredini tabele.

RK Borac - RK Gradačac

Iako i dalje kubure sa povredama, Banjalučani su uspjeli da se skupe i upišu drugu pobjedu u tri dana, jer su u srijedu bili bolji od Hercegovine u četvrtfinalu Kupa BiH (22:18).

Večeras su imali mnogo lakši posao jer je Gradačac uz Kakanj najlošiji tim u ligi.

Od samog početka Banjalučani su kontrolisali meč i već krajem prvog poluvremena imali šest golova viška. U nastavku su bili još ubjedljiviji, u jednom trenutku imali su +9 (22:17) i stigli do 11. pobjede u sezoni.

Sada imaju 24 boda, pa se može reći da više nisu u grupi timova kojima je svaki bod bitan u borbu za opstanak.

Među stativama domaćih biljirao je Berin Brkić sa 17 odbrana, a šest golova dao je Nikša Petrović. Najefikasniji u redovima gostiju bio je Harun Đulić sa sedam golova, a Ismar Omić zaustavio je deset šuteva crveno-plavih.