Blijeda partija Novosađana: Vojvodina poražena od Apoela, ali zadržala šanse za prolaz

Fudbaleri Vojvodine nisu dobro započeli evropsku odiseju ove sezone. Novosađani su dožvjeli poraz od Apoela na Kipru rezultatom 2:1 (1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Oni će u revanšu na Karađorđu narednog četvrtka morati da nadoknade zaostatak kako bi se prošli u narednu rundu. Velike greške golmana Lazara Carevića skupo su koštale Vošu, kojoj nije bio dovoljan gol Dejana Zukića za bolji rezultat na stadionu GSP u Nikoziji.

Bilo je jasno prije početka meča da će pred Vojvodinom biti izuzetno težak zadatak, a bez obzira na dobar početak, ova činjenica je potvrđena u 32. minutu kada je APOEL preko Giorgija Kvitalije došao do prednosti od 1:0.

Početkom drugog poluvremena Voša je preko Dejana Zukuća šokirala domaćina i poravnala na 1:1, ali nije bilo ni dovoljno snage, a ni dovoljno iskustva među igračima Radoslava Bataka da se izbjegne poraz.

Da Vojvodina u Novi Sad otputuje sa zaostatkom pobrinuo se drugi Gruzin Laša Dvali koji je u 65. minutu na maestralan način postavio konačnih 2:1.