Bodul za čitav plijen: Igman iznenadio lidera

Fudbaleri Igmana napravili su iznenađenje i u zaostaloj utakmici 3. kola Premijer lige BiH savladali aktuelnog lidera na tabeli, ekipu Tuzla Sitija sa 3:2 (1:1).

Igrao se 22. minut kada je defanzivac Igmana Duraković fantastično pogodio iz slobodnog udarca i doveo domaćine u vodstvo od 1:0.

Međutim, samo tri minuta kasnije Dušan Pantelić je izjednačio nakon dobre akcije Damira Mehidića i Semira Smajlagića  i vratio stvari na početak.

Do odlaska na odmor gosti su ostali sa deset igrača u polju nakon što je isključen Damir Mehidić. Fudbaler Tuzlaka je neoprezno startovao i zaradio direktan crveni karton.

U 74. minuti novi šok za Tuzlake. Iz odlične akcije domaćini preko Ramića   dolaze do novog vodstva. Samo četiri minuta kasnije Nermin Alagić dobija direktan crveni karton, pa su ekipe na terenu bile podjednake. U 81. minuti Smajilagić vraća Tuzlu u igru i postiže gol za 2:2, ali radost gostiju je trajala samo tri minute jer je Darko Bodul u 84. minuti ponovo doveo Igman u vodstvo od 3:2.

Tuzla Siti će u narednom kolu dočekati Borac, dok će Igman u goste aktuelnom šampionu Zrinjskom.