BANJALUČANI U SERIJI Borac ostvario petu pobjedu u nizu, pao i Tuzla Siti (FOTO)

Fudbaleri Borca nastavili su sa pobjedama u Premijer ligi BiH i sa nova tri boda su izbili na drugo mjesto.

FK Borac u gostima kod Tuzla Sitija

Banjalučani su opravdali ulogu favorita u gostima kod Tuzla Sitija i slavili su s 2:1.

Ovo je četi Vinka Marinovića peta pobjeda u nizu pošto su prije toga savladali Igman, Slogu, Zvijezdu 09 i Posušje.

Borac možda igrom nije bio toliko ubjedljiv u gostima kod Tuzla Sitija, ali ono što je za crveno-plave najbitnije kući se vraćaju sa tri boda. Strijelci u pobjedi Banjačuna bili su Damir Hrelja i Jovo Lukić u 26. odnosno 29. minutu. Jedini gol za domaćina postigao je Hamza Redžić u 77. minutu.

Treba istaći da se meč igrao u veoma teškim uslovima, pošto je teren bio natopljen vodom nakon ogromnih padavina.

Borac je drugi na tabeli sa 15 bodova iz šest utakmica i ima samo bod manje od lidera Širokog Brijega. Upravo u narednom kolu Borac u srijedu gostuje na Pecari i imaće priliku da preuzme lidersku poziciju.