Goleada u hercegovačkom derbiju: Velež odnio sva 3 boda iz Posušja i preuzeo vrh tabele

Fudbaleri Veleža pobijedili su na gostovanju kod Igmana u sjajnoj utakmici 7. kola na kojoj smo vidjeli čak šest golova (4:2).

Slavlje veleža

Igman je poveo u 9. minuti preko Mirsada Ramića, a Velež se vratio u 20. pogotkom Ede Vehabovića.

Neposredno pred drugi gol Veleža došlo je do sukoba na tribinama, a sve se smirilo nakon što je reagovala policija.

Velež je do preokreta došao u 30. minuti preko Asmira Suljića, no već u sljedećem napadu uzvratili su domaći, a strijelac je bio Armin Bešagić.

“Rođeni” su do novog vodstva stigli u 53. minuti preko iskusnog Nermina Haskića.

Igman je u 82. minuti ostao s igračem manje, a isključenje je zaradio golman Dino Hamzić. Zanimljivo, s obzirom da je trener Igmana Dženis Ćosić iskoristio sve izmjene, među stative je morao igrač Amer Drljević, navodi Avaz.

Do kraja susreta Velež je postigao još jedan gol, a u strijelce se u 94. minuti upisao Đorđi Gulijašvili