Bogdanova Atlanta osigurala plej-in: Dalas na krilima Dončićevog dabl-dabl učinka započeo veliku borbu

Važnu pobjedu ostvarila je ekipa Atlanta u kojoj igra srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Luka Dončić pozdravlja saigrača

Houksi su do važne pobjede došli protiv Vašington Vizarsa rezultatom 134:116.

Kako piše Sportal, Houksi su ovim trijumfom osigurali učešće u plej-inu, pošto dva kola pred kraj zauzimaju osmu poziciju na tabeli.

Nešto bolje su Vizardsi otvorili meč, ali Atlanta nije dozvolila da se rezultatski odvoje, do kraja prvog poluvremena je nadoknadila zaostatak i prešla u vođstvo, da u drugom dijelu ne bi ispuštala prednost i lagano je privela utakmicu kraju.

U timu nije bilo srpskog beka Bogdana Bogdanovića, koji je pod terapijom zbog povrede koljena, a koji je dvije noći ranije u utakmici protiv Čigaka postigao 26 poena za 33 minuta na terenu.

Ekipu su predvodili Trej Jang sa 26 i Džon Kolins sa 23 poena, dok su se u protivničkom timu istakli Danijel Gaford i Džoni Dejvis sa 25, odnosno 20 poena.

Ovo je bila konačno dobra noć i za Dalas Maveriske, koji su predvođeni dvojcem Dončić-Irving konačno uspjeli da se vrate na pobjednički kolosjek. Poslije niza neuspjeha ceh im je platio Sakrametno 123:119.

Vodili su Kingsi na početku, a onda su se krajem druge četvrtine odvojili na dvocifrenu prednost, ali su Maveriksi početkom drugog poluvremena dodali gas, da bi ubrzo trojkom Luke Dončića prešli u minimalno vođstvo 78:79.

Do kraja se igralo sa košem prednosti na jednoj ili drugoj strani, a onda su dva minuta pred kraj Maveriski poveli sa šest razlike, što su sačuvali do posljednjeg minuta, a protivnik je uspio samo da ublaži poraz.

Oni sada zauzimaju 11. poziciju na zapadu, sa 38 pobjeda i 40 poraza i bore se da obezbjede poziciju u plej-inu, dok su trećeplasirani Kingsi odavno izvjesni za plej-of.

Kajri Irving je postigao 31 poen, uz četiri skoka i osam asistencija, dok je Dončić imao dabl-dabl učinak – 29 poena, 10 skokova, osam asistencija. Diaron Foks je bio najbolji pojedinac poraženog sastava sa 28 poena na kontu.