Bogdanović ponovo blistao: Bolan poraz Hoksa od direktnog konkurenta

Košarkaši Atlante poraženi su od direktnog konkurenta za Plej-of Vašington Vizadrsa rezultatom 116:119, uprkos jako dobroj partiji Bogdanovića.

Bogdanović i Jang slave

Bogdan Bogdanović odigrao je veoma efikasan meč, pošto je sa svega sedam šuteva iz igre ubacio 16 poena, uz po dva skoka i asistencije i samo jednu promašenu trojku iz pet pokušaja.

Iako je na terenu proveo svega 19 minuta, pokazao je Bogdan zašto je jedan od najbitnijih igrača ekipe Nejta MekMilana. Pogađao je iz svih pozicija i u oba poluvremena pravio razliku, navodi Sportal.

Ipak, kao što je pomenuto, Atlanta je, nakon što je bila u minusu tokom skoro čitavog prvog poluvremena, odigrala potpuno drugačije drugo i imala Vizardse u šaci, ali preokretom u samom finišu meča Vašington uspijeva da odnese vrlo važan brejk.

Pobjednički tim predvodio je pomenuti Bil koji je Hoksima sasuo 37 poena uz takođe sedam asistencija, dok ga je odlično ispratio Kajl Kuzma sa 28 poena, kod poražene ekipe uz pomenutog Bogdanovića najistaknutiji je bio Tre Jang sa 31 poenom.

Atlanta uprkos porazu ostaje na osmoj poziciji, ali sa svega jednim manje od Vašingtona koji je na desetom mestu sa skorom 29:32.