Crnogorac dabl-dablom izbacio Dončića: Čikago stavio tačku na snove Dalasa, Bogdanova Atlanta poklekla u produžetku (VIDEO)

Poraz od ekipe Čikaga definitivno je ugasio sve nade ekipe Dalasa da se domognu plej-ofa, prvi put od 2019. godine.

Luka Dončić na pres konferenciji

Maveriksi su na svom terenu poraženi sa 115:113.

Na taj način okončana je agonija koji su u finišu sezone doživjeli nevjerovatan pad i od, djelovalo je, sigurnog mjesta u doigravanju na kraju ostali i bez plej-ina, navodi Sportal.

Očekivalo se da će uparivanje Luke Dončića i Karjrija Irvinga od franšize iz Teksasa konačno napraviti jednog od ozbiljnijih kandidata za osvajanje šampionskog prstena, međutim, čini se da je angažman doskorašnjeg plejmejkera Bruklina izazvao kontraefekat.

Dalas je u posljednjih deset utakmica u slobodnom padu i u svoju korist je riješio tek dvije, te je sa šeste pozicije nazadovao na 11. i konačno kolo prije kraja ostao i bez teoretske šanse da se nađe u plej-ofu.

Ušli su Maveriksi u ovoj susret prilično oslabljeni, bez pomenutog Irvinga, ali i Krisitijana Vuda, Timija Hardveja i Maksija Klebera, ali su uprkos tome dobro počeli utakmicu i tokom druge četvrtine imali plus i od 15 poena (45:30), a na veliki odmor su otišli sa vođstvom od 67:54.

Luka Dončić je meč otvorio sa 13 poena u prvih 13 minuta ali je potkom druge četvrtine morao da napusti igru i više se nije vraćao. Uprkos tome, na kraju je ostao najefikasniji igrač svog tima, koji je i na ulasku u posljednji kvartal imao rezultatski plus 91:85, ali je on nestao zahvaljujući seriji gostiju od 18:2.

Od tog momenta Bulsi su preuzeli kontrolu nad utakmicom, na manje od četiri minuta prije kraja otišli na 108:100, a iako je Dalas na 40 sekundi prije kraja prišao na 112:113, više od tiga nije mogao.

Kod pobjednika Kobi Vajt je meč završio sa 24 poena, 11 asistencija i sedam skokova, Patrik Vilijams je uz 23 poena imao osam skokova, a Nikola Vučević dabl-babl učinak od 20 poena i deset uhvaćenih lopti.

Kod Maveriksa su uz Dončića, Mekili Rajt i Markif Moris imali pod 13 poena.

Atlanta je svoju sudbinu već znala, šanse za mjesto u prvih šest nije imala, ali je i pored toga odigrala motivisano protiv Filadelfije. Opet, iako je Džoelu Embidu dala mali predah, a bila je i bez Tobajasa Herisa i Tajrisa Maksija, ekipa Seventisiksersa uspjela je da savlada Hokse poslije produžetka – 136:131 (119:119).

Atlanta srpskog reprezentativca Bogdana Bogdanovića poražena je na domaćem terenu od Filadelfije, koja je nastupila bez Džoela Embida, rezultatom 136:131 i to poslije produžetka.

Iako Houksi nisu imali šanse da dosegnu šesto mjesto koje bi im donijelo direktno mjesto u doigravanju, ušli su u ovaj meč motivisano i početkom druge četvrtine stekli dvocifrenu prednost (44:34), koju su održavali do odlaska na poluvrijeme 63:53.

Ekipa iz Džordžije je u posljednju dionicu prenijela plus od četiri poena 90:86, a minut i 50 sekundi prije kraja utakmice djelovalo je da hitaju ka pobjedi pošto su vodili sa 117:110. Ipak, Šejk Milton je serijom od pet poena vratio Seventisikserse u igru, a Džejden Springer je poenima na 26 sekundi prije kraja donio produžetak gostima.

Fila se u dodatnom periodu odlijepila na startu i povela sa plus sedam i do kraja sačuvala vođstvo i upisala trijumf.

Kod pobjednika su prednjačili Džordž Nijang i Džejlen Mekdenijels sap o 24 poena, a poen manje ubacio je Danuel Haus. Džejden Springer je meč završio sa 19 poena, a Šejk Milton sa 15 poena i 16 asistencija.

Kod Atlante je blistao Tre Jang sa 27 poena i 20 asistencija, Džon Kolins i Dežonte Marej su dodali po 20 poena, a srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je za 18 minuta na terenu upisao devet poena (2/4 za tri, 1/2 za dva), uz dva skoka i po jednu ukradenu loptu i asistenciju.