BRAVO OLGA Srpkinja osvojila turnir u Baštadu

Srpska teniserka Olga Danilović osvojila je titulu na čelendžeru u Baštadu.

Olga Danilović

Olga je osvojila čelendžer u Švedskoj pobjedom u finalu nad Amerikankom Emom Navarom.

Odigrala je fantastično ove nedjelje i okitila se titulom.

Do trofeja je savladala Jani, Tarabu Valberg, Tomovu, Putincevu i Emu Navaro, navodi Sportal.

Protiv Amerikanke, koja je prva nositeljka i 55. igračica svijeta, slavila je poslije tri odigrana seta.

Pobijedila je rezultatom 2:1, po setovima 7:6 (4), 3:6, 6:3.

Imala je brejk u prvom setu i 2:0, ali ga nije potvrdila i odmah je Navaro uzvratila. Isto je bilo kada je Olga povela 4:2. Amerikanka je vratila brejk, Olga je onda opet napravila brejk i povela 5:3, ali je ponovo Navaro uzvratila kada je Danilovićeva servirala za pobjedu.

Otišlo se u taj-brejk, gdje smo od 13 poena vidjeli 10 mini-brejkova. Olga ga je dobila 7:4 i povela.

Drugi set je lako izgubila, a u odlučujućem je odmah napravila brejk i povela 3:0.

Imala je priliku i za dupli brejk, ali je Navaro izvukla svoj gem, pa napravila brejk za 3:4.

Olga pravi novi brejk i odservirala je za 6:3 i pobjedu i titulu!