BRONZA DONIJELA OZBILJNU PREMIJU Pozamašna suma za pobjedu Hrvatske nad Marokom

Fudbalska reprezentacija Hrvatske osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u Kataru, a ovaj rezultat je u kasu tamošnjeg fudbalskog saveza slio pozamašnu sumu novca.

Vatreni su u duelu za bronzu savladali selekciju Maroka rezultatom 2:1, čime su na sjajan način završili Mundijal u Kataru i po treći put u istoriji završili u najboljih tri na planeti.

To je Fudbalskom savez Hrvatske donijelo lijepu zaradu, pošto se na konto premija u njihovu kasu slila suma od 26.000.000 evra. Kada se ova suma sabere sa svim dosadašnjim premijama kroz turnir u Kataru, dolazi se do cifre od 51.500.000 evropskih novčanica.

Hrvati su samim plasmanom na Svjetsko prvenstvo inkasirali 8.700.000 evra, kao i sve ostale selekcije na šampionatu, a plasmanom u četvrtfinale osigurali su premiju od 16.500.000 evra.

Probojem među četiri nabolje reprezentacije na planeti naše komšije su osigurale sumu od 25.200.000, a današnjom pobjedom zaradili su pomenutih 51.500.000 evra.

Za osvajanje četvrtog mesta na Mundijalu u FIFA će Marokance nagraditi sa 24.000.000. Drugoplasirana reprezentacija će inkasirati 30.000.000, a prvak svijeta ukupno 40.000.000 evra.

Hrvatska je identičnu sumu zaradila i na Mundijalu u Rusiji, pa je tako u prethodne četiri godine inkasirala preko 100.000.000 evra.