Ćavi morao pojasniti odluke: Zvijezde Barselone se svađale zbog izvođača penala (VIDEO)

Fudbaleri Barselone Feran Tores i Ansu Fati imali su kratku raspravu o tome ko će šutirati penal u meču protiv Valencije, a sve je otišlo toliko daleko da se na kraju i trener Ćavi Hernandez morao oglasiti.

Igrači Barselone slave pogodak

Pri vodstvu Barselone od 1:0 u drugom poluvremenu, svirana je najstrožija kazna za domaći tim, nakon čega je Tores uzeo loptu i pokazao da će on biti taj koji će šutirati penal.

S takvom odlukom nije bio zadovoljan Fati, koji je takođe želio šutirati penal, nakon čega je došlo do manjeg verbalnog okršaja pomenuta dva igrača. Ipak, Tores nije odustao, sakrio je loptu i preuzeo odgovornost, no na kraju je promašio i šutirao pored gola.

– Pred svaku utakmicu odredimo ko će izvoditi penale i to kažemo igračima, a sada smo odlučili da to bude Tores. Mi smo ti koji odlučujemo i igrači to jako dobro znaju, rekao je Ćavi.

Na kraju spomenutog snimka koji pokazuje kako je Tores promašio penal, može se vidjeti Fati koji je odmah dotrčao do svog saigrača i pružio mu podršku, a na sreću Toresa, Barselona je sačuvala prednost od 1:0 i na kraju došla do pobjede.

Jedini gol postigao je Rafinja u 15. minuti i to nakon sjajne asistencije Buskeca, a sada Barselona ima devet bodova prednosti u odnosu na Real Madrid, navodi Klix.