BARSA NE ODUSTAJE OD TITULE Katalonci bez greške u gostima, Roke ponovo pogodio

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju Alaves rezultatom 3:1 u meču 23. kola španskog prvenstva.

Time je ekipa Ćavija Ernandesa nastavila svoj niz nepobjedivosti na strani sa šest pobjeda i pet remija u dosadašnjih 11 utakmica.

Na tome najviše treba da zahvale Ilkaju Gindoanu, nakon sjajne partije njemačkog veziste u kojoj je zabilježio gol i asistenciju.

Nekadašnji fudbaler Borusije i Sitija je najprije u 22. minutu proigrao Roberta Levandovskog za prvi gol na meču, ali se na poluvrijeme otišlo u egalu nakon što je Omorodion domaćinu donio izjednačenje u 35. minutu.

Gindoanu je manje od četiri minuta u nastavku bilo dovoljno da još jednom dovede goste u prednost, a konačan rezultat je postavio mladi brazilski napadač Viktor Roke, koji je poslije Osasune postigao gol u dve uzastopne utakmice.

Barselona je tako prestigla Atletiko Madrid na trećem mestu, ali “jorgandžije” tek treba da odigraju svoj meč. Katalonci imaju 50 boodva, odnosno sedam manje od vodećeg Reala uz meč više.

U narednom kolu će Barselona ugostiti Granadu, a Alaves Viljareal.