Čolo: Imamo šansu, ništa nije izgubljeno

Odbojkaši Mladosti iz Brčkog poraženi su od francuskog Ažaksioa rezultatom 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:20)  u prvoj utakmici osmine finala CEV Kupa.

FOTO CEV.EU

Odbojkaši Mladosti u prvom setu su pokazali karakter i nakon što je Ažaksio vodio sa pet poena razlike (12:7) Brčaci su uspjeli da izjednače na 19:19, a potom naprave i potpun preokret i set dobiju sa 25:22. U nastavku domaćin je bio pribraniji i došao je do pobjede. Almir Čoolo koji je bio najbolji bloker meča kaže da još ništa nije izgubljeno.

-Najbitnije je da smo mi vidjeli da možemo da igramo protiv Francuza. Oni jesu kvalitetna ekipa ali smo bili ravnopravan rival u većem dijelu meča i sigurno smo, iako smo poraženi, dobili na samopouzdanju.  Znamo šta nas čeka u revanšu, imaćemo prednost domaćeg terena i mislim da još ništa nije izgubljeno rekao je Čolo.

Revanš utakmica igra se 12. februara u Brčkom, a tim Mladosti, ukoliko želi da izbori zlatni set mora da ostvari pobjedu koja donosi tri boda, dakle 3:0 ili 3:1, a svaki drugi rezultat odgovara Francuzima.