Dalas i bez Dončića bolji od Jute, Filadelfija pobijedila Toronto

Košarkaši Dalasa nadigrali su Jutu sa 110:104 i izjednačili na 1:1 u plej-of seriji iako u timu nije bilo Luke Dončića. Filadelfija je i u drugom meču ubedljivo nadigrala Toronto sa 112:97 i povela sa 2:0 u seriji.

Košarkaši Dalasa su uspjeli na svom terenu da nadigraju Jutu posle preokreta u finišu utakmice iako u svojim redovima nisu imali Luku Dončića koji se još nije oporavio od povrede.

U nedostatku slovenačkog asa ulogu vođe tima je preuzeo Džejlen Branson i bio najefikasniji igrač meča sa 41 poenom uz 8 skokova i 5 asistencija, a odlično ga je pratio njemački internacionalac Maksi Kleber sa 25 poena.

Tim Jute su odlično predvodili Donovan Mičel sa 34, Bojan Bogdanović sa 25 i Džordan Klarkson sa 21 poenom ali je to bilo ipak nedovoljno da dođu do nove pobjede iako su gosti uspjeli da dobiju prvo poluvreme.

Dalas je u drugom poluvremenu preuzeo imicijaticu i uspeo da načini preokret za važnu pobjedu i izjednačenje na startu plej-of serije.

Ni u drugoj utakmici četvrtfinalne serije Istočne konferencije Kanađani na gostujućem terenu nisu uspjeli da pruže značajniji otpor Filadelfiji koju je do pobjede predvodio tandem Džoela Embida i Džejmsa Hardena.

Embid je meč završio sa 31 postignutim poenom i 11 skokova, a Harden je dodao 14 uz šest asistencija, a eliku podršku imali su od Tajrisa Meksija koji je ubacio 23 poena i sa još devet uhvaćenih lopti i osam asistencija bio jedan od presudnih faktora na putu ka vođstvu sa 2:0 u plej-of seriji.

U poraženom timu najefikasniji je bio Ou Džej Anunobi sa 26 ubačenih poena, dok su Paskal Sijakam i Fred van Vlit ubacili po 20.