DANCI PONOVO ZLATNI Sjajan otpor hrabrih Šveđana u finalu

Rukometaši Danske odbranili su titulu svjetskog prvaka. U finalu su pobijedili Švedsku rezultatom 26:24.

Baš onako kako se očekivalo proteklo je prvo poluvijeme Svjetskog prvenstva u Egiptu. Igralo se gol za gol gotovo 30 minuta, a u cijelom prvom poluvrmenu samo po jednom oba tima su vodila sa dva gola razlike. Danci su imali prednost od 8:6, a Šveđani su krajem prvog poluvremena vodili sa 13:11, ali je prvi dio igre završen u dugu ravnopravnosti, nerješenim rezultatom 13:13.

Identičnom nastavilo se i u drugom poluvremenu, polovinom kojeg su se Danci odvojili na tri gola prednosti (23:20).

U posljednjih deset minuta Danci su ušli sa dva gola prednosti (24:22), ali se Šveđani, koji su ostali bez devet standarnih rukometaša, nisu predavali. Na dva minuta do kraja meča imali su priliku da smanje na minus jedan, ali poslije neiskorištenog sedmerca bilo je jasno da će Danci doći do pobjede i zlata na svjetskom prvenstvu.

Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Španije koja je u susretu za treće mjesto pobijedila Francusku sa 35:29.