DEBAKL FRANCUZA Kanađani ponizili jednog od favorita za medalju, bivši centar Partizana jedan od boljih

U derbi meču prvog kola Mundobasketa reprezentacija Kanade ubJedljivo je savladala Francusku sa 95:65 (14:18, 29:22, 25:8, 27:17 ) i započela takmičenje u grupi H veoma važnim trijumfom.

Rudi Gober

Očekivali su veoma neizvJesnu utakmicu dvIJe na papiru sjajne i izjednačene ekipe, ali je Francuska bila u egalu samo u prvih 20 minuta, dok je drugo poluvrIJeme u potpunosti pripali raspoloženim Kanađnima.

Fenomenalnu partiju u reprezentaciji Kanade pružio je bek Oklahoma Tandera Šej Gildžs-Aleksander koji je meč završio sa 27 poena i 13 skokova, uz indeks korisnosti 37. Pored njega sjajan je bio i Keli Olinik sa 18 poena, dok su po 12 ubacili Nikel Aleksander-Voker i Dilon Bruks.

U reprezentaciji Francuske bolji od ostalih bio je Evan Furnije sa 21 poenom, doskorašnji centar Partizana Matijas Lesor ubacio je 12 poena i imao 6 skokova.

Prvo poluvrIJeme bilo je izjednačeno, a Kanađani su na odmor otišli sa tri poena prednosti 43:40. Kanada je furiozno započela drugi dIo meča, napravila ogromnu seriju 22:4, stekla +21 (65:44) i ostavila Francsku bez šanse za prokeret.

Imali su Kanađani i maksimalnih 31 poen prednosti u poslJednjoj deonici (92:61), a Francuska je samo malo uspJela da ublaži poraz, prenose Sportske net.