SRBIJA SAZNALA PROTIVNIKA Dončić ne može sam, Kanada porazila Sloveniju i zakazala duel sa Orlovima u polufinalu Mundobasketa (VIDEO)

Posljednji četvrtfinalni duel Mundobasketa u kom su se sastali reprezentacije Kanade i Slovenije završen je u korist ekipe sa američkog kontinenta.

Kanađani su na kraju slavili sa 100:89 (26:24, 24:26, 30:21, 20:18)i tako zakazali duel sa Srbijom za plasman u finale Svjetskog prvenstva.

Rezultatska klackalica i neizvjesnost trajala je samo u prvom poluvremenu, dok su Slovenci na krilima Luke Dončića i raspucanog Prepeliča bili u egalu, pa se na poluvrijeme otišlo sa nerješenim rezultatom (50:50)

U drugom poluvremenu Kanađani su zaigrali dosta čvršće u odbrani, te serijom 11:0 došli do prve osjetnije prednosti. Prednost je samo rasla, a sredinom dionice iznosila je čak i plus 16.

Nervoza u redovima Slovenaca je samo rasla, a o tome govori i druga tehnička, te isključujuća greška Luke Dončića, koji je bio tokom cijelog meča u konstatnom razgovoru i prigovaranju sudijama.

Za ekipu koju sa klupe Đordi Fernandez najefikasniji je bio Šej Gildžus-Aleksander sa 31 ubačenih poena, a veliki doprinos su dali još Beret sa 24 i Bruks sa 14, dok je Sloveniju predvodio Dončić sa 26 poena, te 4 skoka i 5 asistencija. Ispratio ga je Klemen Prepelič sa 22 i oni su bili jedini dvocifreni u redovima Slovenaca.