DERBI BEZ GOLOVA Krupa jesenji šampion, sjajan meč u Gradišci

Fudbaleri Krupe su jesenji šampioni Republike Srpske. Ekipa trenera Vladimira Ilića savladala je Drinu 3:1, te iskoristila remi bez golova Slobode Novi Grad i Zvijezde 09.

Dugo je šampion Srpske lomio otpor Drine. Zvorničani su držali 1:1 sve do 79. Minuta kada je pogodio Ognjen Đuričin a zatim je Živko Bubić postigao gol za konačnih 3:1.

Derbi u Novom Gradu je završen bez golova. Domaći tim ima za čime da žali jer Edin Kesić nije realizovao penal u finišu meča.

Sjajan meč pun preokreta viđen je u Gradišci. Kozara je golovima Glišića i Maksimovića vodila 2:0 protiv Željezničara, da bi Banjalučani pokazali svoju snagu i uspjeli su da preokrenu i povedu. Kerezović, Šuput  i Savatić su donijeli preokret a onda je u 80.minuti Dejan Glišić iz penala postavio konačnih 3:3.

Važne bodove u derbiju začelja osvojila je Modriča koja je pobjedom nad Slobodom prepustila fenjer svom rivalu.

Rezultati 16. kolo: Slavija –Podrinje 2:1 , Sloboda NG – Zvijezda 09 0:0 , Modriča –Sloboda MG 3:1, Kozara –Željezničar 3:3, Krupa-Drina 3:1, Laktaši –Ljubić 2:1, Tekstilac – Radnik 1:2, Sutjeska –Famos u toku. Nedjelja: (13.30), Omarska- Rudar Prijedor.

Plasman: Krupa 43, Sloboda NG 39, Laktaši 34, Zvijezda 09 31, Sutjeska 29, Slavija 29, Radnik 27, Rudar Prijedor 22, Željezničar 20, Drina 16, Ljubić 16, Kozara 16, Omarska 15, Tekstilac 14, Famos 14, Podrinje 13, Modriča 13, Sloboda MG 12.