Krupa protutnjala Podrinjem: Kozara poražena u Novom Gradu, remi Slobode i Tekstilca

Završene su još tri utakmice četvrtog kola Prve lige Republike Srpske.

Poker golova viđen je u Podrinju. Lider prvenstva Krupa još jednom je pokazala da pretenduje na sam vrh i novu titulu. Već u 9. minuti Miloš Perović goste dovodi u vodstvo. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a onda u drugom poluvremenu Krupa je pokazala svoju snagu. Isti igrač u 60. minuti povisio je rezultat na 2:0, da bi samo dva minuta kasnije Srđan Mrzić zabio za 3:0. Tačku na i postavio je Hadžić koji u 84. minuti postiže pogodak za konačnih 4:0.

Sloboda iz Novog Grada nastavila je disati za vratom ekipi Krupe, jer je kod kuće rutinski slavila protiv Kozare sa 3:0.

Igrao se 14. minut kada Fontemaći dovodi domaćine u vodstvo. Rezultat se nije mijenjao sve do posljednih 10. minuta utakmice. U 81. minuti Nemanja Vejnović je povisio prednost Slobode na 2:0, da bi samo dva minuta kasnije Kruz postavio konačni rezultat.

Tekstilac je uspio vratiti se neporažen iz Mrkonjić Grada. Iako je domaćin već u 4. minuti preko Soldata došao do prednosti od 1:0, tim iz Dervente se nije predavao, a nagrada je stigla u 70. minuti za konačnih 1:1.

Meč između Modriče i Omarkse je na program od 20 časova i 30 minuta.

Podsjetimo, zbog loših vremenskih uslova i natopljenog terene u Zvorniku, utakmica između Drine i Radnika iz Bijeljine biće odigrana u utorak od 17 časova.

Plasman: Krupa 12 bodova, Sloboda NG, Sutjeska Foča 10, Slavija, Željezničar, Zvijezda i Rudar Prijedor po 7 bodova, Podrinje 6, Laktaši i Radnik po 4, Modriča, Famos i Ljubić sa 3 boda, Drina, KOzara, Tekstilac i Mrkonjić po 2 boda, i na začelju tabele bez bodova je Omarska.