DERVENTA U NALETU Šampion Srpske pao u nastavku

Rukometaši Dervente ostvarili su i drugu pobjedu u nastavku šampionata Republike Srpske, te još jednom pokazali da imaju kvalitetan tim.

Oni su sjajnom igrom u drugom dijelu savladali šampionsku ekipu Jedinstvo 2015 iz Brčkog  31:24. Nakon prvih 30 minuta igre bilo je neriješeno a veću prednost su imali gosti koji su vodili 9:6.

U nastavku je Derventa bila ekipa koja je diktirala ritam i brzo su se odlijepili. Sjajan napad donio je prednost pa je meč prelomljen na početku drugog dijela kada domaća ekipa stiče plus pet, a zatim je prednost povećala do kraja.

Najefikasniji igrač domaće ekipe bio je Goran Zemunović sa šest golova, dok je Stanko Stanković postigao pet koliko je imao i Danijel Božić koji se vratio u tim.

Kod gostiju iz Brčkog odličan je bio golman Kasim Arnus sa 14 odbrana, dok je Nikola Jelisić postigao šest, a Stefan Petković gol manje.