DOBIO ŠANSU Bjelica zaigrao tek u plej ofu NBA lige i to u novoj ulozi (VIDEO)

U prilici smo da gledamo fenomenalno finale NBA lige između Golden Stejta i Bostona. Trenutni rezultat u seriji je 2:2, s tim što su Voriorsi u noći između petka i subote stigli do izjednačenja pobijedivši protivnika sa 107:97.

A, kakav je doprinos Nemanje Bjelice? Tokom regularnog dijela sezone je djelovalo da će biti samo igrač na kraju klupe i da neće dobiti nikakvu priliku.

Ipak, kako je plej-of faza otpočela, Srbin je počeo da dobija minute i ulogu na terenu koju do sada nismo viđali u njegovoj karijeri. Naime, Stiv Ker je počeo da ga koristi kao defanzivnog specijalca.

Kao takav se posebno istakao sjajnom odbranom na Luki Dončiću u finalu Zapadne konferencije, da bi i u direktnoj borbi za titulu nešto slično radio sa Džejsonom Tejtumom. Čak je u nekoliko navrata bio učinkovit na Nikoli Jokiću u četvrtfinalu.

Istina, popularni Beli ne provodi na terenu mnogo vremena – 10.4 minuta u prosjeku na 14 od 20 utakmica Voriorsa u doigravanju i sa skromnim učinkom u bazičnoj statistici.

Uglavnom služi kao još jedan igrač braneći glavnu zvezdu protivničke ekipe, sa ciljem da se na njoj uvijek nađe neko ko je odmoran i spreman da je “juri” po parketu.

U najskorijem slučaju, Nemanja Bjelica je svoje minute odlično odradio na pomenutom Džejsonu Tejtumu, koji je na kraju iz igre šutirao loših 34.8 odsto.