DOLAZE U DOBROM RASPOLOŽENJU Barsa se mučila na Kanarskim ostrvima, pa odigrala perfektnu 4. četvrtinu pred Partizan

Košarkaši Barselone slavili su kao gosti kod Gran Kanarije (83:73) u meču petog kola španske lige.

Blaugrana je ostvarila četvrti trijumf u sezoni, a jedini neuspjeh joj je onaj poraz od Real Madrida (86:79) prije dvije sedmice.

Izabranici Rodžera Grimaua u dobrom raspoloženju čekaju gostovanje Partizanu u Evroligi (utorak, 18.30).

Najbolji kod pobjednika bili su Jokubaitis sa 14 poena i šest skokova, Ernangomes je upisao 11, uz šest skokova, Para takođe 11, a Abrines i Da Silva po devet poena.

Nikola Kalinić je imao dva poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Kod domaćih najbolji su bili Brusino sa 18, odnosno Lamers sa 13 poena i sedam skokova.

Barsa sada ima skor 4-1, baš kao Baskonija, Valensija i Bilbao, dok je Real jedini sa maksimalnim učinkom 5-0, piše B92.

Podsjetimo, Partizan je u subotu slavio na svom terenu nad Cibonom (96:67)