Drugu godinu uzastopno: Ronaldo bez gola u nokaut fazi Lige šampiona

Mančester Junajted se oprostio od daljeg takmičenja u ligi šampiona pošto je poražen od Atletiko Madrida sa 0:1 u revanš susretu osmine finala.

Prvi meč u Španiji završen je neriješeno (1:1), tako da su “Jorgandžije” obezbijedile plasman među osam najboljih.

Prvotimac “Crvenih Đavola” Kristijano Ronaldo nije uspio da zatrese mrežu Atletika u 180 minuta tako da već drugu godinu uzastopno nije postigao gol u nokaut fazi najkvalitetnijeg takmičenja.

Prošle sezone je u osmini finala bio neuspješan sa Juventusom čiji rival je bio Porto, a ni tada u dvomeču nije uspio da dođe do pogotka.

Portugalci su tada otišli dalje nakon produžetaka, na stadionu Dragao bilo je 2:1 za njih, u revanšu je italijanski tim poslije 120 minuta igre pobijedio sa 3:2, a tada je još uvijek važilo pravilo gola u gostima.