Emeri preporodio Vilu: Votkins srušio "Svrake", mogu li do čuda u završnici

U prvom subotnjem meču 31. kola Premijer lige Aston Vila je pred svojim navijačima savladala Njukasl i pobjedu upisala rezultatom 3:0.

Tek što se lopta zakotrljala, Oli Votkins je propustuio stopostotnu priliku za domaće i pogodio stativu.

Nepunih deset minuta kasnije, Votkins se našao u ulozi asistenta. Glavom je Votkins vratio loptu ka ivici kaznenog prostora gdje je dočekao i u mrežu poslao Džejkob Remzi.

Remzi je ponovo bio u centru pažnje u 15. minutu, ali je ovoga puta pogodio prečku.

To je uglavnom i bilo sve što se tiče uzbuđenja sve do 61. minuta. Oli Votkins je lijepo poslao loptu u gol, ali je njegov pogodak poništen nako intervencije VAR, Votkins je bio u ofsajdu.

Treća sreća je bila za Votkinsa u 64. minutu. Ovoga puta je golom krunisao lijepu akciju svog tima.

A onda ponovo Votkins – za velikih 3:0 za Vilu u Birmingemu u 84. minutu, navodi Sportklub.

Vila je ovom pobjedom prišla na 2 boda zaostatka od mjesta koje vodi u Evropu, što bi bio nevjerovatan uspjeh, nakon užasnog starta sezone.