"Faruk odlazi" Navijači BiH zvižducima ispratili igrače i selektora nakon očajne partije protiv Luksemburga

Treći uzastopni poraz, ujedno i jedan od najbolnijih u istoriji uknjižila je reprezentacija BiH u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, pošto je na Bilinom polju poražena od Luksemburga sa 0:2.

Fudbaleri BiH

Za Zmajeve je utakmica počela šokantno. Pogriješio je Barišić, Sančes je prevario Šehića za vođstvo Luksemburžana u četvrtoj minuti.

U 18. minuti BiH je imala veliku šansu za poravnanje. Prvo je pokušao Stevanović, lopta se odbila do Kodre koji je uzdrmao stativu.

To je, otprilike, sve vrijedno što su uradili fubaleri Faruka Hadžibegića u prvom poluvremenu pa su na kraju sasvim zasluženo u svlačionicu ispraćeni zvižducima.

Već na startu drugog dijela Hadžibegić je izvršio dvije izmjene. Na teren su ušli Hamulić i Hadžiahmetović, u svlačionici su ostali Tahirović i Kodro.

I u 46. minuti umalo novi šok u Zenici. Bareiro je izašao sam ispred Šehića i šutirao, a golman Zmajeva nekako nogom spasio svoju mrežu.

Kada je Hadžibegić sve karte bacio u napad, mreža BiH se ponovo zatresla. Još jednom su domaći slabo reagovali, igrala se 73. minuta, a jedan pogrešan pas na centru presjekli su gosti, Šehić je izašao daleko od svog gola, a Sinani pogodio mrežu.

„Faruk odlazi“ skandirali su poslije toga nezadovoljni navijači tražeći odgovornost selektora BiH i prvog čovjeka Fudbalskog saveza BiH.

Željenih šansi, a ni pogotka do kraja nije bilo pa su nemoćni fudbaleri domaćeg tima pognutih glava, a uz salve zvižduka okončali turobnu zeničku noć. Uz tri vezana meča bez postignutog gola odmor može početi, navodi Faktor.

Kvalifikacije za EP nastavljaju se u septembru. BiH dočekuje Lihtenštajn 8. septembra, a tri dana poslije na rasporedu je gostovanje kod Islanda. Odlazak na završnicu sada je samo u domenu teoprije, jer BiH ima samo tri boda iz četiri meča. Portugal ima maksimalnih 12, Slovačka 10, Luksemburg je na 7, a Island isto kao BiH ima 3, dok je Lihtenštajn bez bodova.