Slovaci ugasili euforiju: "Zmajevi" loši u Bratislavi, mnogo posla za Hadžibegića

Fudbaleri BiH poraženi su u drugom kolu grupe J kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Bratoislavi, a bolja od njih bila je Slovačka koja je slavila sa 2:0.

Fudbaleri BiH

Blijedo izdanje „zmajeva“ naročito u prvom poluvremenu pokvarilo je utisak koji su ostavili prije tri dana u Zenici kada su savladali Island.

Slovačka je sve završila u prvih 45 minuta, jer selekcija Faruka Hadžibegića nije ličila na sebe. Ibrahim Šehić kapitulirao je prvi put u 13. minutu kada ga je savladao Robert Mak, a prednost je duplirao Lukas Haraslin lijepim udarcem u 40. minutu.

Pokušali su fudbaleri BiH da promijene situaciju u nastavku, ušao je i Edin Džeko, ali večeras nije išlo. Mnogo bolji utisak ostavili su u drugom dijelu, međutim nedostajao je završni pas.

Hadžibegić i njegov tim poslije večerašnjih 90 minuta sigurno imaju mnogo pitanja koja moraju da riješe u narednom periodu kako bi BiH prvi put osjetila igranje na Evru.

Poslije dva kola BiH ima tri boda, Slovaci su na četiri, a maksimalan je Portugal koji je večeras savladao Luksemburg sa 6:0. Dva gola postigao je Kristijano Ronaldo, a po jedan Žoao Feliks, Bernardo Silva, Otavio i Rafael Leao. Interesantno, Ronaldo je stigao do brojke od 11 golova u 11 utakmica protiv Luksemburga.