Fener pao nakon drame: Šanli zakasnio, Olimpijakos umalo prokockao veliku prednost, pa osvojio 3. mjesto u Evroligi

Košarkaši Olimpijakosa osvojili su 3. mjesto u Evroligi ove sezone, pošto su bili bolji od Fenerbahčea.

Olimpijakos je u Berlinu u meču za 3. mjesto slavio protiv Turaka sa 87:84.

Već u prvoj dionici Olimpijakos je bio dosta bolji, posebno u šutu za tri poena, a odličan je bio Nikola Milutinov koji je u prvoj četvrtini postigao 6 poena.

Nastavio je srpski centar sa dobrom igrom i u nastavku, a prednost Olimpijakosa je bila uglavnom oko 10 poena, a u posljednjim sekundama prvog poluvremena Piters pogađa trojku za 48:37.

Zaigrao je Fener dosta bolje u trećoj četvrtini, Dajšon Pjer i Vilbekin su imali svojih “pet minuta”, a poslije poena Pjera su čak i preokrenuli rezultat, ali je Larencakis trojkom ponovo vratio prednost na stranu crvenih.

Kada je Mekisik pogodio novu trojku, svoju treću na ovoj utakmici, činilo se da će Olimpijakos osvojiti treće mjesto, bilo je tada 10 poena viška za ekipu Jorgosa Barcokasa na 4 minuta do kraja utakmice. Ipak, Fener je u posljednjem minutu smanjio na -3 preko Vilbekina, a imali su šansu i da postignu trojku za izjednačenje, ali do njega nije došlo.

Zanimljivo, trojku je postigao Šanli, ali je vrijeme isteklo.

Piters je stao na 20 poena, Vilijams-Gos je imao 12, a po 10 su postigli Larencakis i Milutinov, koji je na kraju imao i 8 skokova.

Pjer u Feneru najbolji sa 19 poena, Vilbekin je dodao 16.