REZULTAT PO MJERI PARTIZANA Fenerbahče slavio protiv direktnog konkurenta crno-bijelih za mjesto u plej-ofu

Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su Baskoniju, a razlog za zadovoljstvo imaju i navijači Partizana.

Ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je u 27. kolu Evrolige u „Ulker areni“ savladala španskog predstavnika rezultatom 111:96 i tako nastavila trku za pozicije koje vode u plej-of.

Fener sedam kola prije kraja ligaškog dijela takmičenja ima učinak 16-11, dok je Baskonija na 14-12, odnosno samo sa pobjedom više od Partizana koji će pokušati da se domogne mjesta u plej-inu.

U utakmici sa mnogo oscilacija na obje strane ekipa Duška Ivanovića je u prvom dijelu trećeg perioda imala maksimalnih šest poena prednosti (63:57), međutim, nije uspjela da izdrži nalet domaćina koji je ekspresno „istopio“ minus, a serijom 10:0 u 32. minutu na semaforu je pisalo 88:79 za Fener. Marko Gudurić je u pomenutoj seriji postigao pet poena, a duel je završio sa 13 poena (2/3 za dva, 3/5 za tri) uz 6 asistencija za 20 minuta.

Fener je postigao 19 trojki iz 36 pokušaja, a najefikasniji je bio Najdžel Hejs Dejvis sa 19 poena (4/6 za tri), a zapažen je bio i Tarik Biberović sa 17 poena (1/2 za dva, 5/6 za tri) uz 2 skoka i asistenciju.