(VIDEO, FOTO) SLOBODAN PAD CRNO-BIJELIH Partizan prokockao plus 17, pa na kraju ubjedljivo poražen na gostovanju Fenerbahčeu

Košarkaši Partizana upisali su poraz u 20. kolu Evrolige, pošto je bolji od njih bio Fenerbahče sa 91:76.

Po četvrtinama bilo je 19:31, 24:17, 25:16 i 23:12, a potpuno dva različita lica vidjeli smo od crno-bijelih u odnosu prvog i drugog poluvremena

Košarkaši Partizana sjajno su započeli meč u Ulker areni. Šuterska rapsodija izabranika Željka Obradovića koju su predvodili Bruno Kaboklo i kapiten Kevin Panter dali su veliki vjetar u leđa i samopouzdanje crno-bijelim, pa se na kraju prve četvrtine otišli sa viškom od 12 poena 19:31.

Druga četvtina nastavljena je u istom ritmu, ali samo na njenom početku. Svezao je Smit 5 poena za maksimalnih plus 17 crno-bijelih, ali onda nastaju problemi za njih. Ubrzo je treću ličnu grešku dobio Kaboklo i od tog trenutka kreće pad gostiju iz Beograda.

Počeo je Tajler Dorsi sa svojom šuterskom klinikom, igra se dodatno ubrzala što je odgovaralo domaćima, koji su topili prednost Partizana sve više i više. Pred kraj druge dionice vidjeli smo i mnogo tenzija na parketu Istanbula, navijači domaćih stvarali su veliki pritisak nezadovoljni sudijskim odlukama, a Partizan je na odmor otišao sa „samo“ plus 5 – 43:48

Treća četvrtina donijela je sve ono čega su se navijači Partizana pribojavali…Nastavio je Fenerbahče sa još agresivnijom odbranom, na šta se crno-bijeli nisu najbolje snašli u napadu. Sa druge strane domaći su nastavili da odlično šutiraju, a glavna uzdanica u ovoj dionici bio je Sestina sa tri trojke. Turci su ovu dionicu realizovali u svoju korist sa visokih 25:16 i u posljednjih deset minuta crno-bijeli su ušli sa zaostatkom od minus 4 – 68:64.

Tu nije bio kraj mukama izabranika Partizana. Četvrta četvrtina počinje sa čak tri vezane trojke Fenerbahčea. Redom su pogađali Dorsi, Gudurić, pa opet Dorsi i tako klub sa Bosfora odlazi na velikih plus 13, što će se na kraju ispostaviti kao i ključno. Nije mogao Partizan da se vrati iz serije 19:2 i u tim trenucima je svima bilo jasno da im se smiješi poraz. Ništa nije išlo za rukom izabranicima Željka Obradovića u ovoj četvrtini, o čemu govori da su prve poene postigli tek u 5. minutu, kada je Naneli bio precizan.

Najefikasniji u redovima Fenerbahčea bili su Tajler Dorsi sa 24 poena, Marko Gudurić je dodao 15. Na drugoj strani odličan meč odigrao je Kevin Panter sa 18, dok je Naneli ubacio 14.

Partizan će u drugom duelu ovog duplog kola dočekati Makabi, gdje će probati prekinuti mini seriju od 2 vezana poraza u Evroligi, dok će Fener dočekati Bajern. Crno-bijeli su sada na omjeru od 10 pobjeda i isto toliko poraza.

TOK MEČA

FENERBAHČE – PARTIZAN 91:74 (19:31, 24:17, 25:16)

40. minut: Upisao se i bivši član Partizana, Jan Madar.

37. minut: Probudio se Partizan malo sa poenima Nanelija i Pantera, ali suviše kasno da bi zaprijetio Turcima.

35. minut: Nova trojka Fenerbahčea kojom maltene stavljaju tačku na ovaj meč. Nakon skoro 4 minuta bez poena na obje strane, Gudurić je uzeo loptu i uz mnogo sreće pogodio za velikih plus 16.

31. minut: Kažnjen je Partizan za mnogo prostora koje je ostavio bekovima Fenerbahčea. Za samo 40 sekundi crno-bijeli preko Dorsija i Gudurića primaju dvije trojke i u dvocifrenom su zaostatku. Tu nije stala serija domaćih, pa je nova trojka sijevnula i nakon tajm-auta Obradovića. Pogodio ju je opet Dorsi.

KRAJ 3/4

30. minut: Partizan u posljednju dionicu ulazi sa zaostatkom od 4 poena.

29. minut: Polaganjem Gudurića Fenerbahče je došao do prve prednosti nakon dugo vremena. Turci imaju plus 2.

28. minut: Revolveraški obračun gledamo u Istanbulu. Sijevaju trojke na obje strane, a Partizan ponovo dolazi do iole komotnog prostora nakon što je Naneli pogodio bacanja. Crno-bijeli idu na plus 4.

26. minut: EGAL U ULKER ARENI Prvo se Katales prošetao do koša crno-bijelih, da bi u narednom napadu nakon trojke Sestine iz kontre došli do potpunog izjednačenja. Neshvatljiv potez odbrane Partizana koja je imala da da male faulove i prekine kontru, ali to nije uradila, pa je kažnjena.

24. minut: Odlično se Kaminski otkrio nakon čeonog auta, te pogodio pod faulom za lakše disanje navijača Partizana.

21. minut: Prvi posjed Partizana završio se lošim šutem Kaminskog gdje lopta nije ni dodirnula obruč, dok Fenerbahče to kažnjava, pošto je Motli pogodio pod faulom, ali nije realizovao dodatno bacanje. Odbrana Fenerbahčea je sve čvršća, o čemu svjedoči i to da Trifunović nije na vrijeme izbacio loptu, pa je propao još jedan napad Partizana.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

20. minut: Opet se javila stara boljka crno-bijelih. Veliki broj ofanzivnih skokova Fenerbahčea rezultirali su sa dosta lakih poena. Partizan od velikih plus 17 pao je na samo dva posjeda prednosti.

16. minut: Počeo je Partizan da srlja u napadima tražeći brza rješenja, što ne donosi poene u ovom trenutku. Kada je teško poene za Partizan u dva navrata je izmislio Uroš Trifunović, dok na drugoj strani Dorsi pokazuje da je sjajan šuter, te ubacuje 11 poena samo u ovoj četvrtini.

13. minut: Izlaskom Kabokla stvorili su se i problemi za Partizan. Vezao je Fenerbahče seriju od 7:0, što je bio znak Željku Obradoviću da potraži minut odmora. Nije tu stao pad crno-bijelih. Za kratak period od 17 imaju samo 6 poena prednosti.

11. minut: Džejlin Smit! Probudilo se posljednje pojačanje Partizana i sa pet vezanih poena donosi maksimallnih plus 17. Problem za Partizan stvorio je treći faul Bruna Kabokla, koji za sada igra odlično.

KRAJ 1/4

10. minut: Odlična prva dionica crno-bijelih, koji sa plus 12 idu na prvu pauzu

8. minut: Faulirao je Madar Pantera na šutu za 3 poena. Realizovao je kapiten crno-bijelih sva tri, za maksimalnih plus 13. Već sada je na kontu od 9 poena. Na drugoj strani uzvraća Gudurić koji je pogodio pod faulom Kabokla.

6. minut: Gdje je stao Kaboklo, nastavio je Kevin Panter. Odlična rola kapitena Partizana na obje strane terena. Udario je rampu Guduriću, pa vezao 4 poena i osjetniji plus.

4. minut: Gledamo brzu košarku u Ulker areni i poprilično ujednačenu izuzetno je raspoložen Bruno Kaboklo sa 9 poene, sve za tri poena.

1. minut: Prve poene na meču postigli su domaći preko Šanla, ali stiže brzi odgovor na drugoj strani trojkom Bruna Kabokla.

Partizan kreće sa petorkom Panter, Naneli, Doužer, Vukčević i Kaboklo, dok će za Fenerbahče započeti Vilbekin, Kalates, Hejs, Pjer i Šanli.

Uoči meča

Aleksa Avramović sigurno neće igrati za Partizan zbog povrede, dok je Alen Smailagić upitan. Očekuje se povratak Zeka Ledeja u roster Partizana, a više informacija o njegovom statusu biće poznato pred početak utakmice.

Na suprotnoj strani, Dajšon Pjer nije bio u stanju da pomogne Feneru u posljednjim utakmicama zbog povrede noge i pod znakom pitanja je za večeras.

Riječi trenera

Povratak na mjesto gdje je osvojio jednu od mnogobrojnih Evroliga sigurno budi emocije Željka Obradovića

– Bilo je duplo kolo Evrolige, vidjeli smo Fener sa dvije slike. Naravno, moraćemo da se pripremimo za onaj Fenerbahče koji je igrao fenomenalnu utakmicu protiv Makabija. Mnogo kvaliteta u tom timu ima, Šarunas je promijenio neke stvari, to je evidentno. Igrači su ti koji su ostali i koji imaju individualne kvalitete pretočene u timsku igru. Veoma zahtjevna utakmica. Bilo je teško protiv njih i u Beogradu, da vidimo koga ćemo imati u timu – istakao je Obradović pred duel.

Sa druge strane Šaras Jasikevičijus sa mnogo poštovanja pristupa ekipi Partizana, te za večerašnjeg protivnika ima samo riječi hvale.

– Ovo je veoma važna utakmica za nas jer igramo protiv direktnog konkurenta. Veoma bitan meč u borbi za poredak na tabeli. Partizan ima kompletan tim sa igračima kao što je Panter, koji je lider. To je ekipa sa mnogo različitih taktičkih rješenja. Moramo da budemo spremni da igramo dobru košarku i da pravovremeno reagujemo na različite stvari – rekao je Jasikevičijus i dodaje:

– Biće to i poseban dan za naše navijače, jer se vraća Željko Obradović. Siguran sam da će mu ukazati veliko poštovanje – završio je izlaganje Litvanac.