Duško Ivanović čini čuda na klupi Baskonije: Španci u posljednjoj četvrtini srušili Efes i izjednačili se sa Partizanom

U prvoj utakmici programa Evrolige za petak, Baskonija je u gostima savladala Anadolu Efes rezultatom 87:80.

Utakmica u Istanbulu bila je vrlo neizvjesna, te je riješena u samom finišu, preokretom Španaca u posljednjoj dionici.

Ključna je bila serija 8:0 sredinom posljednjeg perioda, kojom se Baskonija odlijepila.

Ponovo je najbolji bio Markus Hauard sa 28 postignutih poena, a srpski reprezentativac Vanja Marinković dodao je 14.

Valja istaći i Kodija Miler-Mekintajera koji je imao isto toliko poena, uz čak 10 asistencija.

U poraženom sastavu Šejn Larkin je bio najbolji sa 23 poena, a 14 je imao Oturu, prenosi B92.

Baskonija se izjednačila sa Partizanom na skoru 9-7, dok Efes ima obrnuti skor 7-9