FENOMENALNI BOGDANOVIĆ Atlanta slavila uz zvuk sirene (VIDEO)

Kakvu utakmicu su odigrali Hoksi i Bulsi.

Atlanta Hoksi pobjedili su Čikago Bulse poslije produžetaka, 123:122.

Brutalnu završnicu odigrale su ove dvije ekipe. Nakon što je Derik Džouns mlađi promašio slobodno bacanje za pobjedu svog Čikaga, utakmica je otišla u produžetak, a tamo je poslije lude završnice ponovo koš za pobjedu Atlante postigao Ej Džej Grifin. I to kakav.

Fenomenalnu utakmicu ponovo je odigrao srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović. Srpski bek postigao je 28 poena, uz sedam skokova i pet asistencija, te još jednom pokazao da je uhvatio ritam i potpuno se vratio u formu.

Bogdan je pogodio šest trojki, a poslije njega najefikasniji bio je Trej Jang sa 19 poena i 14 asistencija.

U protivničkom timu istakao se Derozan sa 34 poena, 13 skokova i osam asistencija, dok je Lavin dodao 21.

Što se tiče utakmice, ovo je definitivno jedan od mečeva koje vrijedi odgledati ponovo. Konstantno su se ekipe nadmetale i razmjenjivale vođstva tokom maltene svih 48 minuta.

Prednost je tokom drugog poluvremena uglavnom imala Atlanta, najviše zahvaljujući Bogdanu, međutim kako pravila nalažu, ovakav meč morao je ući u neizvjesnu završnicu.

Izjednačio je Čikago na oko minut prije kraja regularnog dijela gdje je pas Derozana uhvatio Derik Džouns mlađi i fenomenalno zakucao.

Nakon ovoga, trojku za +3 Atlante postigao je Jang, a pri rezultatu 110:109 za Hokse, fauliran je upravo Džouns na manje od pola sekunde do kraja. Ipak, nije bio precizan pri drugom penalu i tako utakmica odlazi u produžetke.

Tamo, između ostalog, Bogdan pogađa jedan nevjerovatan šut u vrlo bitnom momentu na isteku napada Atlante.

Iako su Hoksi konstantno vodili tokom produžetka, utakmica je nekako ponovo ušla u završnicu koja nije za one sa slabim živcima. Kobi Vajt postigao je trojku za izjednačenje na nešto više od 20 sekundi do kraja.

Tada hladnokrvni Trej Jang na sekund prije kraja meča pogađa šut sa poludistance, međutim pri šutu Demara Derozana za tri poena, krilo Čikaga dobilo je faul i tri slobodna bacanja. Do kraja utakmice ostalo je 0.5 sekundi, Demar je bio siguran i činilo se da je to to.

Ipak, Atlanta je ponovo pokazala da je besmrtna u ovakvim momentima, a pogodak Grifina za pobjedu je nemoguće objasniti riječima.