Tenis

Festival brejkova i rolerkoster: Medvedev nakon totalne ludnice prošao dalje (VIDEO)

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Monte Karla, pobjedom nad Aleksandrom Zverevom.

Danil Medvedev udara lopticu

Peti igrač planete je drugi put u mjesec dana preokretom slavio protiv velikog rivala 3:6, 7:5, 7:6 (7).

Medvedev će u petak igrati protiv Holgera Runea, kome je ranije danas susret predao povrijeđeni Mateo Beretini.

Pravi rolekoster je viđen u posljednjem meču osmine finala turnira u Monte Karlu, pred polupraznim tribinama, usljed lošeg vremena.

Zverev je i u drugom i u trećem setu servirao za meč, ali je Medvedev u oba navrata ekspresno pravio brejk.

Medvedev je bolje započeo duel, brejkom u trećem gemu, ali je onda naprasno stao i u dva navrata dozvolio rivalu da mu uzme servis, čime je i prvi set bio odlučen, 6:3.

Festival brejkova viđen je na startu drugog perioda, Zverev je u devetom napravio još jedan, čime je stekao šansu da servira za meč.

Nije mu to bilo dovoljno, Rus se vratio sa ivice ambisa, a ovaj set riješio u svoju korist prije taj-brejka, 7:5.

Medvedev je velike prilike u odlučujućem setu propustio u šestom gemu, kada mu pet brejk lopti nije bilo dovoljno.

Kazna je stigla u devetom gemu, kada je Zverev napravio brejk, opet servirao za meč, ali uzalud. Medvedev je napravio ribrejk bez izgubljenog poena.

Ovakav meč je jednostavno morao da bude riješen poslije taj-brejka trećeg seta, u kojem je Medvedev imao 5:2 i dva servisa za pobjedu.

Zverev je vezao četiri poena, prvi stigao do meč lopte, ali je olako prokockao. Do nove je stigao nakon lošeg drop-šota Danila, koji se ubrzo opet izvukao, kvalitetnim napadima.

Saša je na 7:7 pretjerao sa agresivnošu, Medvedev je stigao do svoje prve meč lopte, koju je iskoristio i prošao dalje, prenosi B92.