(FOTO) ZVEREV SUROVO KAŽNJEN Medvedev vizirao kartu za polufinale Završnog mastersa

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u polufinale Završnog mastersa u Torinu.

Danil Medvedev

Treći igrač svijeta je u okviru drugog kola Crvene grupe savladao Sašu Zvereva rezultatom 7:6 (7), 6:4, poslije jednog časa i 47 minuta igre.

Medvedevu je ovo druga pobjeda na ATP finalnom turniru i meč protiv Karlosa Alkarasa u petak njemu neće donijeti pritisak.

U slučaju da na kraju Medvedev, Alkaras i Zverev imaju po dvije pobjede, Danil je siguran, pošto će u tom trouglu imati bolji set količnik sigurno od Zvereva, koji je Karlitosa pobijedio sa 2-1 u setovima.

Medvedev je meč protiv Zvereva počeo odlično, brejkom, brzo je poveo sa 3:1, da bi mu Nijemac uzvratio istom mjerom i osvojio tri gema zaredom.

Relativno mirno je bilo sve do taj-brejka, koji je Saša započeo sa 4:1, ali je Medvedev ovoga puta vezao tri poena.

Zverev je propustio dvije set lopte, prije nego što je Medvedev iskoristio svoju prvu i tako poveo na ovom susretu.

Drugi set nije donosio brejk lopte sve do devetog gema, kada je Medvedev spasao jednu.

Dobio je Rus u narednom gemu istu priliku – i bio neumoljiv za 11. pobjedu u 18 međusobnih duela.

U petak, Medvedev igra protiv Alkarasa, dok će Zverev odmjeriti snage sa Rubljovim, piše B92.