(FOTO) 8. PUT U ISTORIJI Marko Gudurić i Fener pokorili Tursku i osvojili Kup, Efes nemoćan u finalu

Fenerbahče je osvojio turski Kup, osmi put u klupskoj istoriji, pobjedom u finalnom susretu nad Anadolu Efesom - 80:67.

Fenerbahče je poslije četiri godine vratio trofej u svoje vitrine, skinuo Anadolu Efes sa trona u ovom takmičenju, na kojem je bio dvije godine. Naime, Pivari su 12. put osvojili Kup 2022. godine, a prošle sezone nije održana završnica zbog katastrofalnog zemljotresa u Turskoj. Slično se dogodilo i Fenerbahčeu, koji je 2020. godine bio pobjednik Kupa, a 2021. je Kup otkazan zbog pandemije kovida.

Najnoviji trijumf ekipe Šarunasa Jasikevičijusa nije dolazio u pitanje. Anadolu Efes je na startu meča poveo 4:0, zatim je par minuta potrajala rezultatska klackalica i Fenerbahče je preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom krajem prve četvrtine. Do kraja susreta Fener je održavao konstantno vođstvo, koje je maksimalno iznosilo 18 poena u trećoj dionici (58:40). Sigurnu igru je nastavio i u četvrtom periodu i rutinski slavio.

U pobjedničkom timu Džonatan Moutli je zabilježio 12 poena i 3 skokova, Nik Kalates 8 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Tarik Biberović 8 poena i 1 skok i Marko Gudurić 5 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Na drugoj strani, Šejn Larkin je upisao 12 poena i 4 asistencije, Elajdža Brajant 7 poena i 3 skoka, a Vil Klajburn 7 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, prenosi Sport Klub.