(FOTO) DEBAKL FENERBAHČEA Žalgiris deklasirao Turke u Kaunasu

Košarkaši Žalgirisa savladali su kao domaćini Fenerbahče rezultatom 98:75, u utakmici 22. kola Evrolige.

Ekipa Andree Trinkijerija prekinula je seriju od tri vezane pobjede istanbulskog tima, pošto je od prvog do posljednjeg momenta utakmice držala rezultatsku prednost.

Žalgiris je meč u Kaunasu otvorio serijom 12:0, nakon pet ipo minuta igre imao i prednost od 16:3, ali je Fener serijom 8:2 pred ulazak u drugu dionicu smanji na 20:14.

Ipak, uslijedio je odgovor litvanskog tima koji je novi period otvorio serijom 12:2 i pobjegao na velikih plus 16 (32:16), a na veliki odmor se otišlo sa vođstvom domaćina od 43:35.

Nije dopustio Žalgiris ni jednog momenta da rival uhvati potpuni priključak i na polovini trećeg kvartala stiže do 56:40, a u posljednji desetominutni period ponijeli su plus 11 (66:55).

Nakon dva minuta igre u četvrtoj četvrtini domaćin dolazi do plus 17 uz dvije trojke Maneka (75:58) i tada je bilo jasno da ovaj meč definitivno klizi iz ruku tima Šarunasa Jasikevičijusa, koji je do kraja pretrpio vrlo ubjedljiv poraz.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Kinan Evans sa 21 poenom i sedam skokova, Laurinas Birutis je uz 16 poena imao i deset skokova, a odlično šutersko veče imao je Brejdi Manek koji je ubacio 14 poena (3/5 za tri, 2/3 za dva). Dvocifren je bio i Ronalds Šmic sa 12 poena.

Kod Fenerbahčea je prednjačio Skoti Vilbekin sa 22 poena i šest asistencija, a dvocifren je bio još samo Džonatan Motli sa 15 poena. Srpski reprezentativac Marko Gudurić ubacio je sedam poena, od čega pet sa penala. Uz to imao je po skok i asistenciju, prenosi Sportal.