(FOTO) Derbi nije opravdao očekivanja: Lacio i Roma igrali bez golova, zanimljivije bilo na tribinama

Fudbaleri Lacija i Rome odigrali su večeras u Rimu 0:0, u meču 12. kola italijanske Serije A.

U legendarnom “Derbiju dela kapitale” posle 90 minuta nije bilo golova.

Dosta tvrdo se igralo od prvog minuta, a prvi je zaprijetio Lacio preko Imobilea u drugom minutu. U nastavku je imala inicijativu Roma, koja je i propustila nekoliko izglednih šansi, da bi do kraja prvog poluvremena u još dva navrata zapretio Lacio, ali bezuspješno.

U drugom dijelu meča, gotovo da nije bilo ozbiljnij prilika, te je meč okončan podjelom bodova.

Meč je pored fudbala obilježio i sukob navijača dva tima na tribinama, koji su se u nekoliko navrata gađali bakljama i pokušavali fizički da se obračunaju.

Roma se trenutno nalazi na sedmom mjestu na tabeli Serije A sa 18 bodova, dok je Lacio na desetoj poziciji sa 17, piše Telegraf.

Roma će u narednom kolu na svom terenu dočekati Udineze, dok će Lacio gostovati Salernitani.