(FOTO) KATASTROFA ZVEZDE U BERLINU Fenjeraš ugasio snove crveno-bijelih oko prolaska u plej-of Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su težak poraz u Berlinu od ekipe Albe u 23. kolu Evrolige.

Gedraitis i Nedović

Crveno-bijeli su poraženi rezultatom 89:80.

Odigrala je Alba večeras najbolji meč ove sezone, i tako je i dalje ostala tradicija da Crvena zvezda ima najviše problema sa ekipama iz donjeg doma najelitnijeg takmičenja, koja se i večeras nastavila.

Na početku meča viđena je baš dinamična košarka i sa jedne i sa druge strane, Zvezda je otvorila odlično meč i na krilima Džoela Bolomboja i Rokasa Gedraitisa držala prednost, međutim poslije je pao ritam gdje se bolje domaćin snašao gdje se Sterling Braun najbolje snalazio uz pomoć Meta Tomasa preuzela vođstvo.

Druga četvrtina je tek bila pogubna za goste iz Beograda.Alba je u drugoj četvrtini tek uništila Zvezdu, koja je osim serije od 6 poena Džavontea Smarta koji je pokušao da probudi svoju ekipu, ali bezuspješno. Alba je bila nevjerovatna, odigrala najbolje poluvrijeme i odbranu ove sezone u ovih 20 minuta. Odličan je bio Proćida koji je stvarao ogromne probleme te je rezultat na poluvremenu bio ogromnih 51:36 za domaćine.

Treća četvrtina je prošla u Albinoj dominaciji, koja je u njoj išla do tada najvećih plus 21. Sve je polazilo za rukom ekipi iz Berlina. Pokušao je Nedović, imao serije poena , ali bi to večeras kaznena ekspedicija iz Berlina lagano vraćala i održavala ogromnu prednost.

U posljednjoj četvrtini je Zvezda jurila rezultat, Adam Hanga je bio najuporniji da vrati svoju ekipu, imao je ispomoć u vidu Džavontea Smarta koji je svojim indivudalnim rješenjima pokušavao da vrati ekipu u meč.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe Albe su bili Met Tomas sa 19 poena i Gabrijele Proćida sa 17 poena, dok su se kod Zvezde izdvojili Jago dos Santos sa 20 poena i Rokas Gedraitis sa 15 poena.

Zvezdi je ovo 14 poraz uz 9 trijumfa, nema sumnje da će ih ovaj poraz koštati u borbi za plej-of. Zvezda ima veoma težak raspored do kraja te šansa o plej-ofu su svedene na minimum.

Zvezdu naredne sedmice očekuje duplo kolo koje će igrati u Beogradu prvo sa Valensijom u utorak, pa onda im dolazi Barselona u petak.

Crveno-bijele prije toga očekuje duel sa Partizanom u regionalnoj ABA ligi u nedjelju u kojoj su domaćini crveno-bijeli.

TOK MEČA

Alba Berlin-Crvena zvezda 87:80

40. minut Zvezda na kraju izgubila od Albe u Berlinu.

38. minut Vratila se Zvezda na jednocifren zaostatak u nekim momentima, ali je Alba večeras izuzetno raspoložena.

36. minut Imala je Zvezda nekoli otvorenih situacija da se totalno vrati, ali nisu uspjeli da pogode.

34. minut I dalje Hanga pokušava da njegovi saigrači reaguju topi Zvezda prednost, ali ima i dalje Alba dvocifreno vođstvo.

32. minut Pokušava Adam Hanga koji želi da trzne svoju ekipu iz sna. Povezao je nekoliko poena, odigrao odbranu. Tajm-aut Alba.

Kraj 3/4

30. minut Hanga i Mitrović su pred kraj četvrtine unijeli malo živosti i spustili koliko-toliko razliku koja je i dalje visoka. Moraćr Sferopulos potražiti neka bolja rješenja.

28. minut Povezala je Zvezda sada 5 poena i nagovijestila malo bolju igru i eventualni povratak, ali ipak domaćin na isti način uzvratio.

26. minut Alba igra najbolju utakmicu ove sezone, sve im polazi za rukom, dok četa Janisa Sferopulosa je bez ikakvih rješenja kako u napadu tako i u odbrani.

24. minut Nedović i dalje pokušava, ali ne može sam. Alba lagano dolazi do rješenja u napadu i drži veliku prednost.

22. minut Ušla je Zvezda u drugo poluvrijeme sa odličnom energijom, Nemanja Nedović je vezao 5 poena i digao ostatak ekipe. Ali je Snajder Braun na drugoj strani odmah pogodio trojku kojem se pridružio Met Tomas.

Kraj 2/4

20. minut Zvezda je razbijena na poluvremenu, domaćin “ubija” crveno-bijele na skoku, Alba igra odlično i na osnovu odlične odbrane grade napad i lako dolaze do poena.

18. minut Alba otkako je preuzela dvocifrenu prednost, ne ispušta je, a Zvezda nastavlja sa boljkom od sredine prve četvrtine gdje se muče u napadu i uglavom forsiraju individualna rješenja.

16. minut Hanga i Nedović pokušavaju svojom energijom da razmrdaju saigrače, ali ne ide. Alba nastavlja da teroriše koš Zvezde. Alba ima maksimalnih 9 poena razlike.

14. minut Odlična rola Džavontea Smarta vezao je 6 poena i podijelio asitenciju Bolomboju i smanjio prednost.

12. minut Loše je Zvezda ušla u drugi kvartal, Sferopulos je nakon jedne situacije dobio tehničku i Alba ima najveću prednost u dosadašnjem meču.

Kraj 1/4

10. minut Završila je Alba prvu četvrtinu sa prednošću, blijeda igra i sa jedne i sa druge strane.

8. minut Igra se koš za koš u ovim momentima, baš je teška košarka za gledanje jer i jedni i drugi izgledaju bezidejno.

6. minut Nešto mirniji period prve četvrtine, mnogo grešaka u serijama. Ni jedni ni drugi ne mogu do poena.

4. minut Odličnoi Zvezdu služi šut za 3 poena, Jago ponovo odličan početak meča, ali Zvezda ne može da odbrani u reketu.

2. minut Krenulo je dinamično na početku, otvorio je Džoel Bolomboj ispod koša sa poenima, pa je Met Tomas postigao trojku, te j Gedraitis poentirao sa bacanja.

UOČI MEČA

Izrael Gonzales, trener Albe iz Berlina upozorio na Zvezdin ofanzivni skok.

– Crvena zvezda je tim koji igra jako dobro na ofanzivnom skoku. Moraćemo da budemo bolji nego u meču sa Bajernom, gdje smo dopustili previše skokova u napadu. Mitrović, Bolomboj i Gilespi su poznati kao igrači koji igraju sa dosta snage na skoku, tako da ćemo morati da kontrolišemo te situacije. Crvena zvezda ima dosta talenta sa Jagom, Teodosićem i Nedovićem. Nedović je povrijeđen, ali beogradski tim i dalje ima dosta dobru kombinaciju čvrstih igrača i talenta. U četvrtak ćemo morati da kontrolišemo njihove snage – rekao je trener Albatrosa.

Janis Sferopulos je istako da njegova ekipa treba da se prilagodi na igru Albe od starta.

– Trebalo bi da igramo našu igru ofanzivno i defanzivno, oni su više puta pokazali da su dobar tim sa mnogo enguzijazma, moramo da se prilagodimo i da se borimo za sve – rekao je grčki stručnjak u najavi meča u Berlinu