(FOTO) LEOTAR DEKLASIRAN U FINALU Borac demonstrirao silu i osvojio Kup BiH

Rukometaši Borca osvojili su Kup BiH nakon što su u finalu deklasirali trebinjski Leotar sa 31:19.

Završnica turnira igrala se u banjalučkoj dvorani Borik, a Borac je na više nego dominantan način došao do trofeja. Leotar nije imao ni promil šanse.

Od početka meča Borac je stekao ogromnu prednost. Leotar je djelovao potpuno indisponirano. Banjalučani su već na početku stekli prednost 6:2. Sjajno su pronalazili rješenja crveno-plavi u napadu, dok je na golu mrežu začarao Nebojša Grahovac. Borac na poluvrijeme odlazi sa prednošću 14:8.

Več nakon 40 minuta bilo je jasno da će trofej podići izabranici Irfana Smajlagića, kada je na semaforu pisalo 20:11 za Banjalučane. Pokušavao je Leotar da smanji zaostatak do kraja meča, ali su rukometaši Borca lako sačuvali prednost do kraja meča.

Nastavili su sa sjajnom serijom crveno-plavi i na kraju deklasirali Leotar.

Najefikasniji rukometaš u pobjedničkoj ekipi bio je Vladan Đurđević sa 11 golova, a isto toliko odbrana upisao je golman Borca Nebojša Grahovac. Što se tiče Leotara šest golova postigao je Đorđe Ratković.