(FOTO) NOLE IDE PO NOVI TROFEJ Odigrao jubilarni 100. meč, a ovo je osam tenisera koji su ga pobijedili u Australiji

Kako Australijan open odmiče srpski teniser Novak Đoković igra sve bolje, a u jubilarnom 100. meču danas je upisao 92. pobjedu. Samo osam tenisera ga je savladao u Melburnu u skoro 20 godina.

Nole se plasirao u osminu finala prvog grend slem turnira i još samo četiri pobjede su mu potrebne sa dođe do 25. grend slem turnira u karijeri i 11. u Australiji.

On je danas protiv Tomasa Ečeverija upisao 92. pobjedu na ovom grend slemu i čak 31. i nizu pošto ne zna za poraz od 2018. godine.

Nevjerovatno zvuči podatak da je za skoro 20 godina takmičenja na Australijan openu doživio samo osam poraz. Zanimljivo je da ga niti jedan teniser nije pobijedio dva puta.

Evo prilike da se podsjetimo ko je tih osam tenisera.

Marat Safin – 2005. godina

Prvi put se pojavio u Melburnu 2005. godine kao kvalifikant. Pao je Nole protiv Rusa Marata Safina koji je slavio s 6:0, 6:2, 6:1.

Treba istaći da je Safin te godine bio četvrti nosilac i čovjek koji je na kraju te sezone i osvoji ovaj grend slem.

Pol Goldštajn – 2006. godina.

Za razliku od 2005. Đoković je 2006. nije igrao kvalifikacije, ali na glavnom turniru opet nije mogao više od prvog kola. Pol Goldštajn je slavio s 6:2, 1:6, 6:3, 6:2. Ostaće zapisano da je protiv njega Nole osvojio svoj prvi set na Australijan openu.

Rodžer Federer – 2007. godina

Ove 2007. godine je napravio prvi veliki iskorak na Australijan openu. Stigao je do četvrfinala gdje ga je eliminisao kasnije veliki rival Rodžer Federer.

Švajcarac je u tri seta slavio s 6:2, 7:5, 6:3 i na kraju je i podigao pehar.

Endi Rodik – 2009. godina

2008. godine po prvi put osvojio Australijan open, ali je već 2009. ponovo doživio poraz. U četvrtifinalu je bolji od njega bio Endi Rodik.

Nole mu je predao u četvrtom setu, a Rodik je u tom trenutu vodio s 2:1 u setovima, kao i sa 2:1 u četvrtom setu.

Žo Vilfrid Conga – 2010. godina

Nole je 2008. prvi trofej uzeo pobjedom u finalu protiv Conge, ali mu se Francuz revanširao 2010. u četvrtfinalu.

Conga je u nevjerovatnom meču slavio u pet setova 6:7, 7:6, 6:1, 3:6, 1:6.

Stan Vavrinka – 2014. godina

Đoković je 2014. mogao da postane prvi teniser od Roja Emersona koji je povezao četiri titule na Australijan Openu. Na kraju je opet Nole zaustavljen u četvrtinalu.

Vavrinska je slavio s 2:6 6:4 6:2 3:6 9:7. Vavrinka je na kraju podigao pehar.

Denis Istomin – 2017. godina

Nole je u ovom meču doživio vjerovatno i najšokantniju poraz u karijeri. Istomin je došao sa vajld kartom i eliminisao Noleta u drugom kolu.

Ovo je po mnogo čemu i jedno od najvećih iznenađenje u istoriji bijelog sporta. Istomin je slavio s 7:6 5:7 2:6 7:6 6:4

Hjeon Čung – 2018. godina

Opet četvrfinale. Nole je ovaj put poražen od 21-godišnjaka i od tada Nole ne zna za poraz na Australijan openu.

Čung je tada slavio s 7:6, 7:5, 7:6 i to mu je najveća pobjeda u karijeri. Čung je tada eliminisan u polufinalu od Federera koji je slavio na prvog grend slemu sezone.

Ovih osam tenisera može da se pohvali činjenicom da su u Melburnu savladali čovjeka koji ima najviše trofeja na Australijan openu i ove sezone ide po 11. trofej na ovom grend slemu.