(FOTO) POVELI, PA STALI Igokea još ne zna za pobjedu u Ligi šampiona

Košarkaši Igokee i dalje ne znaju za pobjedu u FIBA Ligi šampiona pošto su doživjeli i četvrti poraz ove sezone.

Koliko sjajno igraju u regionalnoj ABA ligi, toliko su neprepoznatiljivi u FIBA elitnom takmičenju.

Četvrti poraz u isto toliko mečeva Grupe H su doživjeli od Mursije. Španski tim je u Laktašima slavio s 79:63.

Igokea je odlično otvorila meč. U jednom trenutku su imali vođstvo od 21:12 i samo su stali. Gosti su napravili seriju od 20:0 i čini se da je to prelomilo meč. Mursija je tada povela sa 32:21 i od tada je njihova prednost samo rasla. Na poluvrijeme je Igokea otišla s minus 18 (32:50).

Vodila je Mursija i sa preko 20 poena prednosti, a u posljednjih 10 minuta Igokea je ušla s minus 17. U nekoliko mečeva smo vidjeli da se četa trenera Vladimira Jovanovića znala vratiti iz velikog minusa, ali ovaj put to nije bio slučaj.

Narednu priliku da dođu do prve pobjede u FIBA Ligi šampiona će imati 12. decembra kada će gostovati Tofašu.

Večeras su najbolji u redovima Igokee bili Nikola Tanasković s 14, Dragan Milosavljević s 11 i Stefan Mudi s 10 poena , dok je goste predvodio David Jelinek s 16 poena.