(VIDEO, FOTO) PREKINUTA NEGATIVNA SERIJA Igokea zabilježila važnu pobjedu u borbi za plej-of protiv fenjeraša

Košarkaši Igokee su u uzbudljivom meču u Laktašima uspjeli da dođu do izuzetno bitne pobjede protiv Krke u 24. kolu ABA lige.

Igosi su bili bolji rezultatom 90:84.

Ova utakmica je bila izuzetno bitna i za jednu i za drugu ekipu, Igokei u borbi za mjesto u plej-ofu, a Krki u borbi za opstanak.

Od početka je viđena izjednačena utakmica, u prvih 10 minuta viđena je bolja igra domaće ekipe koja je na krilima odličnih Marka Jošila i Dragana Milosavljevića uspjela da dođe do prednosti.

Međutim duga četvrtina je prošla u znaku ekipe iz Novog Mesta koja je odigrala odličnu odbranu i uz pomoć Jana Špana uspjela da preokrene meč nakon prvih 20 minuta. Gost je imao prednost od 45:39.

Ali drugo poluvrijeme je prošo u znaku odlične Igokee, pojavili su se odlični Marko Jeremić sa šutem za 3 i Goran Filipović koji je punio sve statističke kolone od asistencija, poena i ukradenih lopti.

Vrijedno je istaći ponovo odličnog Milosavljevića koji je sa nekoliko važnih poena u finišu meča uspio da prelomi Krku.

Igokea je uspjela napokon da prekine niz od vezanih neuspjeha, dok je Krka zabilježila šesti vezani poraz i predstoji joj grčevita borba za opstanak sa ekipom Mornara.

Tim Vladimira Jovanovića je ovom pobjedom ponovo u plej-of zoni sa 12 pobjeda i poraza, te će u naredne dvije utakmice pokušati da tu i ostane.

Najefikasniji na večerašnjoj utakmici u redovima Igosa su bili Goran Filipović sa 21 poenom, te Marko Jeremić sa 14, a u redovima Krke bolji od ostalih bio je Jan Špan sa 23 poena.

Igokea će u narednom kolu u gosti ekipi Cibone u Zagreb, dok Krku u dvorani Leon Štukelj očekuje težak meč sa ekipom Cedevita Olimpije.