(FOTO) IGOKEA NEMOĆNA Zvezda na dominantan način završila godinu, Topić se vratio

Košarkaši Crvene zvede su na dominantan način došli do trijumfa protiv Igokee u 14. kolu ABA lige u hali Aleksandar Nikolić.

Crveno-bijeli su slavili 80:48.

Zvezda i dalje nastavlja da dominira Jadranskom ligom. Crveno-bijeli su stigli do 13 pobjede u regionalnom takmičenju i tako završili na prvom mjestu tokom kalendarske godine.

Crveno-bijeli nisu dali ni promil šanse gostima iz Laktaša večeras. Zvezda je u prvoj četvrtini spakovala Igokei 31 poen te najavila novu odličnu partiju na Jadranu. Večeras je za Zvezdu nastupio i mladi supertalentovani Nikola Topić koji se vratio iz Mege, te je i bio naefikasniju u prvom poluvremenu sa 8 poena , uz odličnog Dejana Davidovca koji ga je pratio sa 7 poena. Zvezda je na poluvremenu imala prednost 47:29.

Treći kvartal Igokea je generalno odigrala dobro, ali Zvezda je održavala veliku prednost. U posljednjoj četvrtini Zvezda je konstantno povećala prednost i stigla do novog sigurnog trijumfa u ABA ligi.

Najefikasniji u Zvezdinim redovima su bili Majk Tobi sa 13 poena i Dejan Davidovac sa 10 poena, dok je kod Igokee bolji od ostalih bio Mario Nakić sa 12 poena.

Zvezdu naredne sedmice čeka duplo kolo u Evroligi, prvo u utorak u Istanbulu protiv Fenerbahčea, zatim u četvrtak svetkovina srpske košarke, vječiti derbi sa Partizanom u kojoj su crveno-bijeli domaćini.