(VIDEO) NOVI PORAZ IGOSA Megini klinci "preslišali" ekipu iz Laktaša i skinuli novi veliki skalp

Košarkaši Igokee doživjeli su poraz na zatvaranju 13. runde ABA lige u Beogradu od ekipe Mege.

Mega je bila bolja rezultatom 92:76 (19:24,22:13, 30:16, 21:23))Gosti iz Laktaša jedinu vrijednu pomena četvrtinu su odigrali na startu meča kada su na krilima sjajnog Dragana Milosavljevića, koji je imao 11 poena na kraju prvog kvartala.

Onda su domaći okrenuli sve u korist, iskoristili žute minute Igosa i preokrenuli rezultat u svoju korist odličnim rolama Plavšića, Đurišića i Topića, a veću prednost koja je na kraju poluvremena glasila 41:37, spasio je odlični Stefan Mudi.

Ali potpuni slom Igokea je doživjela u trećoj četvrtini kada je primila 30 poena. Igokeu je “uništio” večeras raspoloženi Stefan Miljenović i time slomio otpor i otklonio sve dileme oko pobjednika večerašnjeg meča.

U posljednoj četvrtini domaći su odradili posao, uz neke nalete Igosa koji su na kraju bili bez nekog većeg efekta, pa su tako na kraju mladi igrači Mege stigli do šeste pobjede u regionalnom takmičenju, dok je Igokea zabilježila četvrti poraz u nizu, kao i u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu Mege je bio Stefan Miljenović sa 24 poena, pridružio mu se ponovo odlični Nikola Topić sa 18 poena , a kod Igosa bolji od ostalih bio je Nikola Marić sa 14 poena .

Mega u narednom kolu dočekuje Cedevita Olimpiju, dok će Igokea u goste Crvenoj zvezdi.