(FOTO) PARTIZAN PAO Mega u sjajnoj utakmici srušila ekipu Željka Obradovića

Košarkaši Partizana su u četvrom kolu ABA lige doživjeli poraz od ekipe Mege nakon neizvjesne završnice

Izabranici Željka Obradovića su poraženi 88:86.

Partizan je od početka utakmice krenuo loše u utakmicu. Do 7 minute prve četvrtine su bili na jednocifrenom broju poena, a Mega na krilima sjajnog Nikole Topića i Nikole Đurišića stvorila veliku prednost.

Partizan se u drugoj četvrtini malo sabrao i počeo da igra, ali ipak to nije bilo dovoljno. Na odmor se otišlo sa 40:29 za Megu.

Ipak kada se očekivala još veća reakcija Partizana, Mega je otišla na velikih plus 20 u 3. četvrtini.

Na startu posljednje četvrtine Partizan je krenuo da topi prednost pomoću dvojca Aleksa Avramović i Frenk Kaminski.

Gosti su smanjivali prednost cijelu četvrtinu i na kraju i izjednačili, ali Mega je na kraju imala posljednji napada kada je ponovo loptu uzeo mladi Topić i krenuo na polaganje koje je izašlo iz obruča, ali je Uroš Trifunović u šumi ruka vratio loptu u koš i tako je Mega priredila veliko iznenađenje.

Megu su predvodili Nikola Đurišić sa 17 poena, Uroš Plavšić sa 15 te pomenuti Nikola Topić sa 14 poena, te tako treba napomenuti da je veliki broj minuta zadnje četvrtinej Topić igrao sa 4 faula.

Kod Partizana su se istakli Aleksa Avramović sa 26 poena i Frenk Kaminski sa 24 poena.

Crno bijele sada prvo 26. oktobra očekuje evroligaški derbi, a 4 dana kasnije (30. oktobra) slijedi prvi regionalni vječiti derbi, a Partizan je u oba meča domaćin.