KRAJ SERIJE POBJEDA Igokea ponovo pala u Laktašima, neizvjesna završnica pripala Ciboni

Došao je kraj seriji pobjeda Igokee u ABA ligi. Cibona je slavila u Laktašima s 91:87.

Igokea je do ovog meča 12. kola imala pet pobjeda u nizu, ali sada je tim iz Zagreba uspio da ih zaustavi u pobjedničkoj seriji.

Eliminacije iz FIBA lige šampiona očigledno je ostavila traga na Igokei koja je doživjela treći poraz u ABA ligi ove sezone.

Cibona je prvu četvrtinu rješila u svoju korist, ali je zatim domaćin zaigrao bolje i na poluvrijeme otišao sa plus pet (46:41).

U nastavku meča gosti su opet zaigrali bolje i u posljednjih 10 minuta Igokea je ušla sa plus dva. Igokea je u posljednjoj četvrtini imala i najveću prednost (plus 9), ali se Cibona serijom brzo vratila u igru. Zatim je usljedila neizvjesna završnica u kojoj je Igokea imala blagu prednost. Ipak, finiš meča je pripao Ciboni koja je ostvarila vrlo važnu pobjedu.

Zanimljivo je da je Igokea sva tri poraza u ABA ligi ove sezone doživjela na svom parketu.

Najbolji u redovima Igokee bio je Dragan Milosavljević koji je postigao 22 poena, dok je goste do pobjede vodio Jakov Mustapić koji je takođe postigao 22 poena.