(FOTO) Borac poražen u Laktašima: Igokea na krilima Kondića stigla do 11. trijumfa u sezoni

Košarkaši Igokee slavili su na svom terenu protiv čačanskog Borca sa 78:62 u okviru 18. kola ABA lige.

Po četvrtinama bilo je 23:17, 14:13, 17:18 i 24:14.

Odlično je Igokea ušla u susret, sa velikom željom i motivom da nakon skoro dva mjeseca upiše trijumf na svom parketu, te na krilima raspoloženog Džekija Karamajkla stekla prednost od šest razlike nakon prvog kvartala.

Nastavili su Igosi u istom ritmu i u drugoj četvrtini. Iako nismo uživali u prevelikom broju poena, borbe nije nedostajalo na obje strane, a domaćin na pauzu odlazi sa viškom od sedam poena.

Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao gostima. Uspjeli su košarkaši Borca da serijom 9:0 okrenu rezultat na svoju stranu i iskoriste “post” Igosa od 4 minuta bez poena. U tom trenutku, kada domaćin nije mogao doći do poena na scenu je stupio plejmejker Kosta Kondić.

Izmišljao je poene za svoju ekipu, te uz pratnju Nikole Marića ponovo dovodi Igokeu u prednost, koju na kraju će se ispostaviti, neće ispustiti do kraja meča.

Odbili su nalet gostiju iz Čačka, a u posljednjoj dionici prednost ekipe iz Laktaša je samo rasla, u jednom trenutku iznosila i 17 poena viška, ali su gosti uspjeli koliko-toliko ublažiti poraz za konačnih 78:62.

Najbolji u redovima Igokee bio je već pomenuti Kosta Kondić sa 17 poena, 16 je dodao Džeki Karmajkl, dok je kapiten Marko Jošilo imao 11.

U gostujućoj ekipi Danilo Tasić ubacio je 19, dok je Segu meč završio sa 15.

U narednom kolu Igosi će gostovati FMP-u, dok će Borac dočekati Cedevita-Olimpiju.