LAGAN POSAO ZA ZVEZDU Jago odličnom partijom odmijenio Tea i vodio crveno-bijele do nove pobjede

Košarkaši Crvene zvezde su zabilježili novu pobjedu u regionalnoj ABA ligi. Crveno-bijeli su u okviru 16. kola bili bolji od Borca iz Čačka.

Domaći su slavili rezultatom 90:74.

Zvezda nakon velike pobjede u Milanu u okviru Evrolige, dočekala je Čačane bez Nemanje Nedovića i Nikole Topića, koji su propustili utakmicu zbog povreda, dok je Janis Sferopulos odlučio da večeras van sastava ostavi Miloša Teodosića koji je zasluženo dobio predah zbog velikih napora.

Što se tiče same utakmice, Zvezda je krenula furiozno na krilima Jaga Dos Santosa koji je odigrao odličnu utakmicu. Zvezda je odmah na startu stvorila veliku prednost i činilo se da će lagano riješiti utakmicu. Međutim, Ronaldo Segu i Borac nisu mislili tako pa su se stisli u odbrani i odigrali odlično do kraja poluvremena i smanjili 51:44.

Gosti su pružili još malo otpora na startu drugog dijela, ali je onda Zvezda skupila se u odbrani i prelomila žilave goste. Posljednja četvrtina je bilo odrađivanje posla za ekipu Janisa Sferopulosa.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Jago Dos Santosa sa 24 poena, a pratio ga je Luka Mitrović sa 16 poena. Dok je u poraženom timu bolji od ostalih bio Ronaldo Segu sa 20 poena.

Ovo je bio 14 trijumf crveno-bijelih, dok su Čačani sad na 9 poraza uz 7 zabilježenih trijumfa.

Zvezdu u sljedećem kolu očekuje meč sa FMP u Areni, dok Borac dočekuje Split.