(FOTO) REMI NA PREDGRAĐU Borben meč i majstorija Bilala, Laktaši bar na 24 časa stigli Radnik

Fudbaleri Željezničar Sport tima i Rudar Prijedora remizirali su u derbiju 16. kola Prve lige Republike Srpske (1:1), dok su Laktaši minimalncem protiv zvorničke Drine bar na kratko stigli Radnik na vrhu tabele.

Utakmica na Predgrađu bila je puna tempa i borbe, ali bez mnogo prilika na obje strane. Dvije minute prije kraja poluvremena Nemanja Marić je ubacio sa desne strane, glavom je šutirao Žoel da Silva, a na odbijenu loptu natrčao Branko Rosić i krunisao terensku inicijativu i nešto bolju igru Prijedorčana.

Domaći su u nastavku krenuli ofanzivnije što im se isplatilo u 78. minutu kada je Adonis Bilal direktno iz slobodnog udarca pogodio za konačnih 1:1.

Laktaši su možda i malo teže nego što se očekivalo slomili otpor Drine, a gol odluke djelo je raspucanog Milana Šikanjića koji je pogodio u 39. minutu. Sada ekipa Miljana Bajića ima 35 bodova koliko i Radnik koji sutra dočekuje Romaniju.

Fudbaleri Laktaša

Rezultati 16. kola: Željezničar Sport tim – Rudar Prijedor 1:1, Sutjeska -Slavija 1:0, Famos – Kozara 1:1, Laktaši – Drina 1:0, Ljubić – Velež 2:0. Sutra: Omarska – Modriča (15), Radnik – Romanija (17). Tabelu pogledajte ovdje.